Miłość Jezusa wypełnia pustkę duszy

Dziecko czuje się szczęśliwe i potrzebne, gdy odczuwa miłość od swoich kochających rodziców, która jest korzeniem głębokiego zaufania.
Głód ciała spowodowany niedostatkiem pokarmu jest okropnym cierpieniem.
Dusza popada w dezorientację, apatię, chłód emocjonalny, pustkę i przygnębienie jeśli brak jej Miłości. Zrywanie łączności z Panem Jezusem, powoduje, że człowiek błąka się i poszukuje wszelkiego rodzaju spełnienia w miłości przez różne grupy dla których jej wydaje się być potrzebna, nowe poznania by oddać swe ciało i ducha cudzym pieszczotom cudzołóstwa, posiadanie czegoś np. zwierzęcia by poczuć, że ktoś czy coś mnie kocha czy objeść się smakołykami, by chodź na chwilę poczuć ulgę, duchowy spokój, zapomnieć o depresji i zmarnować mnóstwo czasu z informacjami medialnymi. Separacja od Boga, ujawnia się życiem w odizolowaniu się od innych.
Nic nie wypełni pustki poza Miłością Prawdziwą – Panem Jezusem.
Dusza pełna Miłości Pana Jezusa ma wszystko, bo Miłość jest wszystkim czego potrzebujemy, aby czuć się spełnionym. Człowiek doświadczywszy raz Pokoju Pana Jezusa – towarzyszącemu mu wielkiemu Błogosławieństwu i Łask, – nigdy Go tak łatwo nie opuści.