4 komentarze do “Kiedy ujawniam swoje tajemnice?

 1. zygmunt

  jestem pobożny,wieżący ale też leniwy nie mam sił dużo się modlić,nawet nie wiem czy moja modlitwa dociera do Boga.Ale żyję sobie po hasłem Gdyby ludzie wiedzieli jak jest w Niebie to tu na ziemi nie chcieli żyć

  • D.S.M. Autor wpisu

   Jestem zafascynowany darem wolnej woli, że tu na Ziemi nie wszystko jest jasne i oczywiste, że zawsze jest możliwość wyboru między Tak i Nie. Szanuję wybory. Idąc za Bogiem, trzeba Mu ufać wbrew swemu ludzkiemu rozumowi i nieustannie pracować nad sobą i odkrywania na nowo otaczającej rzeczywistości. Lenistwo to nasza ułomność, do ktorej przyznać się trudno, ale codziennie daje się we znaki, grunt to nie trwać w lenistwie, w oderwaniu od swojego życia przez interesowanie się innymi, czego np. media nam codziennie w wielkiej ilości podaja, niekończace się seriale, “prawdziwe” życiowe sensacje, poszukiwanie żony dla rolnika, internetowe serwisy plotkarskie. Dla Boga, dla ojca i matki, dla bliźniego nie ma wiekszej wartości niż ofiarowanie swojego czasu.

 2. D.S.M. Autor wpisu

  Jk 4, 11: Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego! Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią.

 3. D.S.M. Autor wpisu

  Prz 15, 19: Jak żywopłot z ciernia, tak droga leniwych, ścieżka uczciwych jest wyrównana.

Możliwość komentowania została wyłączona.