Fałszywy ekumenizm obraża Boga i niszczy Prawde

Należy zachować wielką ostrożność jednając się z innymi wyznaniami, gdyż Prawda była i jest zawsze odrzucana. Bez Prawdy pozostaje kłamstwo, bez Kościoła Świętego zostaje pogaństwo. Pogaństwo zaraża nawet tych co kochają Boga i pozostaje ruina. Pogaństwo w liturgii katolickiej odwraca ludzkość plecami do Boga.

1 komentarz do “Fałszywy ekumenizm obraża Boga i niszczy Prawde

 1. mariusz2015

  Ohyda spustoszenia zob 24.01.2017 – por. Hbr 10, 1-10.

  Papież nakazał rewizję tłumaczeń tekstów liturgicznych

  „Franciszek nakazał rewizję „Liturgiam Authenticam” – dekretu dotyczącego najnowszych przekładów tekstów liturgicznych z łaciny na języki współczesne.
  Komisja, która ma się zająć zmianami, została ustanowiona przez Franciszka tuż przed Bożym Narodzeniem. Ma przede wszystkim sprawdzić, w jakim stopniu należy dostosować tłumaczenie do lokalnych warunków.”
  http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,5316,papiez-nakazal-rewizje-tlumaczen-tekstow-liturgicznych.html

  komentarz:
  Mniej więcej potwierdza się to o czym pisałem 26 stycznia, przypomnę:
  „Wydaję mi się, że będzie to wydarzenie podobnej wagi i nagłośnienia jak publikacja adhortacji Amoris Latitia, czyli wydadzą nowy dokument określający zmiany w liturgii Mszy Św.”

  A teraz Księga Prawdy
  KP 30.04.2013
  „Nowe regulacje będą dotyczyć poprawek w modlitwach odmawianych podczas Mszy Świętej — i będą wydawać się one niewinne. Wielu nawet nie zauważy doniosłości tych zmian, ale będą one odnosić się do Najświętszej Eucharystii i Mojej w Niej Obecności. Zostanie użyty zwrot „czczenie pamięci” — i wszystkie kościoły wkrótce zostaną ogołocone ze swoich skarbów.

  KP 29.06.2013
  „Moja córko, zmiana formatu Mszy zostanie wkrótce przedstawiona w Moim Kościele. Będzie ona bardzo dezorientująca, a wielu nie zauważy kłamstw, które zostaną przedstawione w nowych modlitwach. Moja Obecność zostanie zanegowana w najbardziej subtelny ze sposobów, ale ci, którzy naśladują nowy format, gdzie Moja Prawdziwa Obecność zostanie odrzucona, nie będą w stanie złożyć Ofiary Bogu w taki sposób, w jaki musi się to odbyć.”
  Zatem w świetle Księgi Prawdy i powyższej informacji musimy to jasno powiedzieć, że Ofiara Mszy Św. jeszcze nie ustała, bowiem będzie się to wiązało z ustanowieniem nowego formatu Mszy, który od daty powyższych Orędzi do dnia dzisiejszego nie został jeszcze nawet zaprezentowany. Moim zdaniem dopiero teraz FP oficjalnie rozpoczął proces prowadzący do zmian w liturgii Mszy Św. Końcowym efektem prac komisji – pracującej pod pozorem troski o wiernych – będzie zapewne wydanie nowego tekstu liturgii (wraz ze zmienionymi słowami konsekracji), dostosowanego do lokalnych warunków. Wdrożenie tych zmian do Kościoła Katolickiego będzie równoznaczne z ustaniem Ofiary Mszy Św.

Możliwość komentowania została wyłączona.