Maryja Matka Zbawienia – Współodkupicielka

Petycja
http://www.p-w-n.de/voxpopuli.htm
Papież Franciszek
Watykan
00120

„Z synowską miłością zwracamy się do Waszej Świątobliwości jako do naszego Ojca i Namiestnika Chrystusowego, z pokorną prośbą o uroczystą proklamację stałej nauki Kościoła dotyczącej współu- działu Maryi w dziele odkupienia ludzkości, jako chrześcijańskiego dogmatu. Przekonani jesteśmy, że taka formalna proklamacja ukaże w całej pełni prawdę o Maryi, Córce Ojca, Matce Syna, Oblubienicy Ducha Świętego i Matce Kościoła. W naszych modlitwach gorąco błagamy, aby Duch Święty skłonił Ciebie, Ojcze Święty, do uroczystej proklamacji o Maryi Współodkupicielce, Pośredniczce wszystkich łask i Orędowniczce Ludu Bożego”.

W Europie akcję zbierania podpisów pod petycją o nowy dogmat (o Maryi Współodkupicielce) prowadzi samodzielnie już od roku 1972 austriacki duchowny – ojciec †vHermann Netter SVD. 17.05.1975 r. przekazuje on 14.802 podpisy – w tym 4 kardynałów i 34 biskupów – kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, z prośbą, o przekazanie ich papieżowi Pawłowi VI. Prośba ta zostaje spełniona. Na liście wręczonej papieżowi widnieje również podpis kardynała Stefana Wyszyńskiego. W sierpniu 1995 r. ojciec H. Netter dysponuje już listą około 46 tys. podpisów osób duchownych i świeckich.
Godnym uwagi jest również fakt, że pomimo, że tak „Vox Populi Mariae Mediatrici” jak i o. H. Netter nie powołują się w swojej działalności bezpośrednio na Amsterdamskie Objawienia Maryjne, to jednak w jakiś cudowny, wręcz opatrznościowy sposób spełniają życzenie Pani Wszystkich Narodów przedstawione w jednym z Jej Orędzi: „Pracujcie i proście o ten dogmat! Błagajcie Ojca Świętego o ten dogmat!” (31.05.1954)
W r. 1997 ukazujący się w Rzymie miesięcznik „Inside the Vatican„ (nr 6/97, str. 60) podał, że do czerwca 1997 r. pod petycją o nowy dogmat zebrano już ponad 5 milionów podpisów wiernych ze 132 krajów świata – wśród nich podpisy 36 kardynałów i przeszło 500 biskupów. Petycja ta została podpisana również przez polskich kardynałów – Józefa Glempa i Henryka Romana Gulbinowicza. Miesięcznie dochodziło wówczas około 100 tys. nowych podpisów. A jak wygląda ta sprawa dzisiaj – w marcu 2002 r.? Oto najświeższe dane, otrzymane przeze mnie bezpośrednio z centrali „Vox Populi Mariae Mediatrici”: Petycję o nowy dogmat podpisało: 7 milionów świeckich, 45 kardynałów i 550 biskupów.** A Ty?

http://www.p-w-n.de/dogmat.htm

2 komentarze do “Maryja Matka Zbawienia – Współodkupicielka

  1. mariusz2015

    Maryja zostanie ogłoszona Współodkupicielką, Orędowniczką wszystkich Łask. Moim zdaniem stanie się to po Ostrzeżeniu.

  2. 5

    Et Verbo Caro Factum Est! Stale rób cokolwiek dla proklamacji dogmatu. Wydawnictwo Allegro z Kamyka sprzedaje m. in. obrazki Pani Wszystkich Narodów. Pan Wojciechowski ma ,,wizytówki” strony Ave Mater.pl m. in. z obrazkiem PWN. +++

Możliwość komentowania została wyłączona.