Kto się “lepiej” modli?

Inaczej rozmawia dziecko, inaczej młodzież, inaczej dorosły, inaczej chory, inaczej mówi człowiek u schyłku życia. Każde pokolenie ma swój język.
Modlitwa jest rozmową z Bogiem, Łaską, ma pomagać, zbliżać, rozwijać, radować i wypełniać czas.

Modlitwa nie jest elementem magii.

Młodzi bardzo dobrze potrafią się modlić, prosto, szczerze, od serca, ale trzeba postarać się ich zrozumieć, a nawet naśladować.
Nam, starszym brak takiej dziecięcej prostoty modlitwy i dialogu z Bogiem.

Mk 10.13 Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. 14 A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. 15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego”. 16 I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

3 komentarze do “Kto się “lepiej” modli?

 1. D.S.M. Autor wpisu

  Hi 10, 7: Choć wiesz, żem przecież nie zgrzeszył, nikt mnie z Twej ręki nie wyrwie.

 2. D.S.M. Autor wpisu

  Jest Moim pragnieniem, abyście wykazali swą bezgraniczną miłość do Świętej Trójcy, okazując pokorę we wzajemnej miłości, tak żeby grzech mógł być wybaczony całej ludzkości.
  Ja Jestem Bogiem Sprawiedliwości, ale najpierw i przede wszystkim Jestem Bogiem Miłości i Miłosierdzia. Moja ojcowska Boska Miłość do was odzwierciedlona jest w Mojej miłosiernej Dobroci.
  Księga Prawdy 15 11 2011
  Morderstwa, nienawiść, wstręt do głoszenia Mojej Chwały lub uznania Mojego Istnienia, wojny, prześladowania, chciwość, żądza panowania i moralne zepsucie. Wszystkie te nikczemności zostały wywołane w waszym świecie przez szatana i rozprzestrzeniają się przez grzeszników, tak otwartych na jego fałszywe, puste obietnice.
  Dziękuję wam za waszą pokorę serc dla rozpoznania Mojego Głosu, gdy przemawiam.

  Modlitwa
  Najwyższy Boże, w Imię Twojego ukochanego Syna Jezusa Chrystusa, którego złożyłeś w ofierze, aby uratować nas, Twoje słabe dzieci, z ogni piekła, wysłuchaj naszej modlitwy. Możemy zaofiarować nasze pokorne poświęcenie i zaakceptować nasze udręki i cierpienia jako sposób uzyskania ocalenia dla wszystkich dusz podczas Ostrzeżenia.
  Błagamy Cię, abyś przebaczył grzesznikom, którym trudno jest zawrócić ze złej drogi i przyjmujemy Twą Miłosierną Dobroć, aby sprawić, że niezbędne wyrzeczenia, które Ty uznasz za stosowne, uczynią ich gotowymi dla ocalenia w Twoich Świętych Oczach.

 3. D.S.M. Autor wpisu

  Ap 6, 6: I usłyszałem jakby głos w pośrodku czterech Zwierząt, mówiący: Kwarta pszenicy za denara i trzy kwarty jęczmienia za denara, a nie krzywdź oliwy i wina!

Możliwość komentowania została wyłączona.