4 Responses to Kiedy ujawniam swoje tajemnice?

  1. zygmunt mówi:

    jestem pobożny,wieżący ale też leniwy nie mam sił dużo się modlić,nawet nie wiem czy moja modlitwa dociera do Boga.Ale żyję sobie po hasłem Gdyby ludzie wiedzieli jak jest w Niebie to tu na ziemi nie chcieli żyć

    • Jestem zafascynowany darem wolnej woli, że tu na Ziemi nie wszystko jest jasne i oczywiste, że zawsze jest możliwość wyboru między Tak i Nie. Szanuję wybory. Idąc za Bogiem, trzeba Mu ufać wbrew swemu ludzkiemu rozumowi i nieustannie pracować nad sobą i odkrywania na nowo otaczającej rzeczywistości. Lenistwo to nasza ułomność, do ktorej przyznać się trudno, ale codziennie daje się we znaki, grunt to nie trwać w lenistwie, w oderwaniu od swojego życia przez interesowanie się innymi, czego np. media nam codziennie w wielkiej ilości podaja, niekończace się seriale, „prawdziwe” życiowe sensacje, poszukiwanie żony dla rolnika, internetowe serwisy plotkarskie. Dla Boga, dla ojca i matki, dla bliźniego nie ma wiekszej wartości niż ofiarowanie swojego czasu.

  2. Jk 4, 11: Bracia, nie oczerniajcie jeden drugiego! Kto oczernia brata swego lub sądzi go, uwłacza Prawu i osądza Prawo. Skoro zaś sądzisz Prawo, jesteś nie wykonawcą Prawa, lecz sędzią.

  3. Prz 15, 19: Jak żywopłot z ciernia, tak droga leniwych, ścieżka uczciwych jest wyrównana.