Osądzanie

Tak łatwo skupić się na cudzych grzechach, a nie na swoich.

Mt7. 1 Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. 2 Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. 3 Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? 4 Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, gdy belka [tkwi] w twoim oku? 5 Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata.

por 16.02.2014 Nigdy nie ważcie się twierdzić, że jesteście dzieckiem Boga, a przy tym rozdzierać drugą osobę na dwoje. Nigdy nie twierdźcie, że jesteście napełnieni Duchem Świętym, mówiąc równocześnie, że inna dusza jest sługą szatana. Nigdy nie osądzajcie innej osoby za to, co uważacie za grzech, gdy sami bezcześcicie Oblicze Boga.

por 02.01.2012 Zazdrość o wybrane dusze narasta nawet wśród tych, którzy kochają Jezusa. Musicie okazywać sobie wzajemną miłość. Głoście Święte Słowo Mojego Syna, ale nigdy kosztem znieważania innych Dzieci Bożych. Zniewagi nie rodzą się z miłości. Pochodzą one od oszusta, którego nienawiść do ludzkości nie zna granic.
Jeśli kochacie Jezusa i krytykujecie inną duszę, musicie zamknąć wasze usta.
Nigdy nie szkalujcie innych w Imię Jezusa.