19 Grudzień 2012

 • Dlaczego stawiam warunki Miłości?
 • 1P5.6 Upokórzcie się więc pod mocną ręką Boga, aby was wywyższył w stosownej chwili.

  Św. Ojca Pio
  O Boże Dziecię! Twoja delikatność podbija moje serce, ujęła mnie też Twoja miłość. Pozwól, aby w zetknięciu z Twoim ogniem moja dusza rozpływała się z miłości, a Twój ogień mnie pochłaniał, spalał, obrócił w popiół tutaj, u Twoich stóp i pozostawił roztopionego z miłości i sławiącego Twoją dobroć i Twoją miłość

  Tomasz a Kempis
  Ten, dla którego wszystko stanowi jedno i wszystko sprowadza się do jednego i kto dostrzega, że wszystko zawiera się w jednym, potrafi być w sobie niezłomny i trwać spokojnie w Bogu.

  Św. Augustyn
  Czyż nie oskarżyłem siebie o występki przed obliczem Twoim, Boże mój?

  Św. Jan od Krzyża
  Bądźcie nieprzyjaciół karni samych siebie i z świętą surowością dążcie do doskonałości, wiedząc, że z każdego słowa wymówionego poza posłuszeństwem, zażąda Bóg rachunku.

  Błogosławiony Jan Paweł II
  Wy jesteście przyszłością świata!
  Wy jesteście nadzieją Kościoła!
  Wy jesteście moją nadzieją!

  Dobrze jest, gdy widzę czyjeś potrzeby z bliska i wyraźnie, gdyż wtedy lepiej wiem, co mam mu wymodlić… Co doradzić? Stać się dzieckiem i życie razem z wszystkimi poszukiwaniami i filozofowaniem złożyć w ręce Ojca. To jest mądrość, dlatego, że jest prosta i w niej ukryte są wszystkie tajemnice. Jest to też droga, która bezpiecznie prowadzi do celu.
  (święta Teresa Benedykta od Krzyża)